PROEKOLOGICZNE PRZEDSTAWIENIE EDUKACYJNE

W dniu 4 października br. dzieci z oddziału przedszkolnego czyli grupa „Biedronki” oraz klas I- III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyły w wyjeździe do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na proekologiczne przedstawienie edukacyjne  pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”, które  przygotowane zostało przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Dzieci z zachwytem oglądały spektakl, podziwiały piękne dekoracje, a także włączały się do wspólnej zabawy. Wyniosły bardzo cenną wiedzę dotyczącą przyjaźni, bezinteresownej pomocy i ochrony przyrody.

To proekologiczne przedstawienie edukacyjne wykonane przez aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia jest adaptacją ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”.

Dzieci mogły poznać Dorotkę i jej przyjaciół: Stracha na wróble, Robota i Lwa, przeżywać z bohaterami przygodę wędrówki do Szmaragdowego Grodu. Jednocześnie poznawały zasady szanowania przyrody. Zła Czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach.

Przedszkolaki jeszcze raz przekonały się, że przyjaźń i współpraca to dobra metoda na pokonanie wszystkich trudności.
Pełne wrażeń i w świetnych humorach wróciły do szkoły.