SUKCES ÓSMOKLASISTÓW W TEŚCIE WIEDZY O NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Z radością dzielimy się informacją, że Alicja Olak, Kacper Seltenreich, Jan Bąk oraz Oliwia Skrzypek - czyli czworo uczniów kl. VIII zostało laureatami I etapu Testu Wiedzy o Niepodległości Polski, nad którym patronat objął Starosta Niżański.

W nagrodę, już 25 października ta czwórka uczniów uda się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd ten odbędzie się pod hasłem „Śladami Niepodległości”.

W ramach projektu „Niepodległość jest w nas” 9 października 2018 r. uczniowie 8 klas szkół podstawowych, 3 klas gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Niżańskiego wzięli udział w I etapie Testu Wiedzy o Niepodległości Polski, nad którym patronat objął Starosta Niżański.

Organizatorem Testu Wiedzy o Niepodległości Polski jest Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” w Racławicach, w partnerstwie z Liceum Ogólnokształcącym w im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołem Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem oraz Zespołem Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Zadania dotyczyły wiedzy z zakresu historii Polski w latach 1914-1918. Przeprowadzenie testu jest działaniem edukacyjnym, które ma na celu ugruntowanie i poszerzenie wiedzy wśród młodzieży z zakresu odzyskania przez Polskę niepodległości.

W naszej szkole test pisało łącznie 12 uczniów, spośród których aż 4 zostało laureatami i to właśnie oni wraz z laureatami z innych szkół wezmą udział w jednodniowym wyjeździe edukacyjnym do Warszawy „Śladami Niepodległości”.
Uczestnicy wyjazdu poszerzą wiedzę dotyczącą odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez zwiedzanie miejsc historycznych z tego okresu.

Natomiast dnia 8 listopada o godz. 9 00 wszyscy laureaci z terenu Powiatu Niżańskiego wezmą udział w II etapie Testu, który odbędzie się w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.