PRZEDSZKOLAKI I ICH ,,DRUGIE ŚNIADANIE MISTRZÓW" CZYLI WARSZTATY KULINARNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Wszystkie dzieci uwielbiają zajęcia kulinarne o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie. W związku z tym wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom zorganizowaliśmy dla przedszkolaków warsztaty kulinarne pod hasłem „Zabawa w gotowanie”.

„Krasnale”, „Misie” i „Biedronki” z naszego przedszkola  miały lekcję przyrządzania i pieczenia gofrów.
Przy okazji zajęć kulinarnych uczniowie poznali zasady posługiwania się urządzeniami elektrycznymi takimi jak: mikser i gofrownica. Połączyliśmy dzięki temu przyjemne z pożytecznym.
Wszystkie dzieci poznały dokładny przepis na gofry. Uczestnicy warsztatów chętnie wkładali składniki do przygotowanych misek, przeliczając dokładnie ilość szklanek, łyżek i łyżeczek. Potem było mieszanie ciasta. Następnie odbył się pokaz pieczenia gofrów w przygotowanej gofrownicy. Zapachy roznosiły się po całym przedszkolu oraz po całej szkole i przyciągnęły do naszych sal wielu łasuchów. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru był dżem, owoce, bita śmietana, cukier puder. Pycha! Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Wszystkie wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Gofry wyszły wyśmienite.
Przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało. Gofry - uważamy za udane... niestety bardzo szybko zniknęły. Ale była zabawa! A jaka słodka!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Przedszkolaki i ich "drugie śniadanie mistrzów"