FESTYN "POŻEGNANIE LATA"

W pochmurną, wrześniową sobotę – czyli 12.09.2015 roku – rozjaśniliśmy Nisko, gdyż na terenie naszej szkoły została zorganizowana radosna integracyjna impreza środowiskowa pod nazwą „Pożegnanie lata".

Organizatorem zabawy był Zarząd Osiedla Podwolina, zaś partnerami Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Hufiec ZHP Nisko oraz Stowarzyszenie Turystyczno –  Ekologiczno – Przyrodnicze Ziemi Niżańskiej.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr4 w Podwolinie, Reprezentacyjna Sekcja Mażoretek z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, Kapela Flisacka z Ulanowa, zespół Mira i Akordeoniści, Dziecięcy chórek z Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach, grupa PaT.

Dzieci z naszej szkoły  wystąpiły w pięknych strojach i bardzo ładnie przedstawiły swoje piosenki, wierszyki oraz teatrzyk. Harcerze z Hufca Nisko zorganizowali paintball i strzelanie z różnych rodzajów broni.

Uczestnicy festynu świetnie się bawili w gronie rodziny i znajomych, gdyż organizatorzy zapewnili mnóstwo różnorodnych atrakcji. Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi były: zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych nad zbiornikiem retencyjnym, nauka tańca dla dzieci, konkursy z nagrodami, artystyczne malowanie twarzy i paznokci, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, przejażdżki konno oraz bryczką, stoiska wystawiennicze i gastronomia. Dla nabrania sił do zabawy była możliwość zjedzenia smacznej grillowanej kiełbaski, pysznego bigosu z kuchni polowej, a także można było rozgrzać się pyszną gorącą herbatką, napić się kawy i skosztować świeżutkich słodkich wypieków naszych nauczycieli. Po zjedzeniu można było potańczyć, więc do późnych godzin wieczornych bawiono się przy muzyce zespołu Gremlins.

Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z udziału w festynie. Do zobaczenia za rok!

Alicja Potocka