SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE Z FIZYKI

Czwartego czerwca rozdano nagrody laureatom i uczestnikom „V Powiatowego Konkursu Fizycznego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów”. Naszą szkołę reprezentowali:  Kacper Seltenreich i Oliwia Skrzypek, która uzyskała tytuł laureata konkursu zajmując III miejsce.

Powiatowy Konkurs Fizyczny odbył się 27 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Patronat nad konkursem objął Starosta Niżański Pan Robert Bednarz.

Nagrody wręczyli: Wicestarosta Niżański Adam Mach oraz dyrektor RCEZ Wacław Piędel wraz z nauczycielami, inicjatorami konkursu.

W konkursie fizycznym wzięło udział 41 uczniów z powiatu niżańskiego.

Gimnazjaliści klas trzecich i uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej rozwiązywali zadania z różnych dziedzin fizyki. Zadania  dotyczyły kinematyki i dynamiki punktu materialnego, hydrostatyki, termodynamiki i elektryczności.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka fizyki: mgr Aleksandra Jackowicz.

Serdecznie gratulujemy !