ZWYCIĘSTWO AMELII W REJONOWYM KONKURSIE PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PARTYZANCKIEJ

W Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się XXI Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka dola”. Zaprezentowało się w nim ponad 40 solistów i 6 zespołów z powiatów niżańskiego oraz stalowowolskiego. Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Nisku wspaniale reprezentowała Amelia Dąbek, która decyzją jury zwyciężyła w  swojej kategorii wiekowej.

Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: pierwszej i drugiej – uczniowie młodsi i starsi ze szkół podstawowych, zaś w trzeciej kategorii wiekowej –  uczniowie szkół średnich. Uczestnicy mogli wykonać tylko jeden utwór.

Celem konkursu jest przede wszystkim krzewienie wśród młodych ludzi polskiej kultury, patriotyzmu, najnowszej historii, szczególniej tej związanej z odzyskaniem niepodległości i II wojną światową. By pamiętali, że za wolność, którą mamy ginęli kiedyś żołnierze.

Oprócz walorów głosowych jury oceniało też dobór repertuaru zarówno do tematyki konkursu, jak i walorów głosowych oraz wieku wykonawców. Ważna była także interpretacja tekstów. Są to zazwyczaj trudne do zaśpiewania piosenki. Trzeba jeszcze dodać, że poziom ulanowskiego konkursu co roku jest bardzo wysoki.

Podczas kilkugodzinnego konkursu miały miejsce występy indywidualne oraz zaprezentowały się duety, zespoły wokalne i instrumentalne. Zabrzmiały najbardziej znane utwory kojarzące się wszystkim z miłością do kraju i czasami wojny, w różnych aranżacjach, a także piękne, współczesne piosenki.

Serdecznie gratulujemy naszej szkolnej koleżance Amelii i życzymy jej sukcesów podczas kolejnych występów konkursowych.