DZIEŃ NAUKI W PRZEDSZKOLU

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Konfucjusz

„Mały naukowiec”- pod takim hasłem dzieci z Przedszkola nr 2 w Nisku 9 marca zgłębiały tajniki wiedzy w dziedzinie fizyki i chemii.

W naszym przedszkolu członkowie Klubu Młodego Odkrywcy „Eureka” zorganizowali Festiwal Nauki, dając swoim najmłodszym  koleżankom i kolegom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata nauki i techniki.

Członkowie  działającego w PSP nr 4 w Nisku KMO „Eureka”  pełnym profesjonalizmem przygotowali i przeprowadzili szereg zabaw badawczych i eksperymentów, angażując dzieci do zabawy w „małych naukowców”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie pod kierunkiem starszych uczniów wykonywały doświadczenia i eksperymenty.

„Pienisty potwór, znikający atrament, wybuchający wulkan i startująca rakieta” — to tylko niektóre z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów, które pozwoliły przedszkolakom rozwijać zainteresowania poznawcze, a przede wszystkim dostarczyły dużo radości i satysfakcji z uczestnictwa. Celem zabaw badawczych było także pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, działania, wyjaśniania i stawiania wniosków.

Mamy nadzieję, że wiedza, umiejętności oraz przeżycia zdobyte podczas Festiwalu Nauki staną się dla dzieci inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej w kolejnych latach edukacji.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Oli Jackowicz oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego festiwalu wiedzy.