Zwrot podręczników i książek do bilblioteki szkolnej

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego prosimy wszystkich uczniów o przygotowanie do zwrotu otrzymanego kompletu podręczników. Przedstawiamy obowiązujące zasady oraz przypominamy regulamin.

ZASADY ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - czerwiec 2020r.

1. Uczniowie mają obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki i podręczniki przed terminem konferencji klasyfikacyjnej – do poniedziałku 22 czerwca 2020 roku.

2. Podręczniki należy oddać czyste, bez okładek, w pełnym komplecie.

3. Nie oddajemy zeszytów ćwiczeń.

4. Zagubione lub zniszczone egzemplarze uczniowie mają obowiązek odkupić i jak najszybciej rozliczyć się z biblioteką.

5. Książki i podręczniki przyjmowane będą w sali nr 7 na II piętrze w dniach:

• poniedziałek - 15 czerwca  - klasy I - V według harmonogramu
  • piątek - 19 czerwca br. - klasy VI - VIII według harmonogramu

6. Zwrotu może dokonać również Rodzic lub Opiekun ucznia.

7. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych terminów i godzin do zwrotu książek.

8. Nie zastosowanie się do ustalonych zasad wpłynie negatywnie na ocenę z zachowania.

9. Uczniowie oraz inne osoby podczas wizyty w szkole muszą stosować się do Procedur Bezpieczeństwa w PSP nr 4 w związku z COVID-19  tzn. przychodzą w maseczce, dezynfekują dłonie, zachowują 2m dystans od siebie, nie gromadzą się na terenie szkoły.

HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK i PODRĘCZNIKÓW

kl. I - III

kl. IV

kl. V

kl. VI

kl. VII

kl. VIII

u wychowawcy w czasie trwania zajęć

od nr 1 do nr 5

od nr 6 do nr 11

10:00 – 11:00 uczniowie

od nr 1 do nr 9

11:00 - 12:00 uczniowie

od nr 10 do nr 18

od nr 1 do nr 9

od nr 10 do nr 17

od nr 1 do nr 6

od nr 7 do nr 12

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

1. Podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe zakupione z dotacji celowej są własnością Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku.
2. Rodzice/prawni opiekunowie uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku na początku każdego roku szkolnego zapoznają się z regulaminem wypożyczania podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych zakupionych z dotacji celowej. Zapoznanie się z regulaminem oraz zobowiązanie do jego przestrzegania potwierdzają własnoręcznym podpisem na stosownym oświadczeniu, będącym załącznikiem do pierwszego spotkania z rodzicami.
3. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uprawnionym uczniom komplet podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych zakupionych z dotacji celowej na dany rok szkolny. Na początku roku szkolnego rodzice/opiekunowie prawni potwierdzają odbiór kompletu podręczników i materiałów ćwiczeniowych w oświadczeniu, będącym załącznikiem do pierwszego spotkania z rodzicami.
4. Wypożyczone podręczniki, materiały edukacyjne należy wyposażyć w okładki, aby chronić przed niszczeniem i zapewnić możliwość dalszego użytkowania przez innych uczniów w następnych latach.
5. Uczniowie są zobowiązani do oddania kompletu podręczników i materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych niemających formy zeszytów ćwiczeń, zwanego dalej kompletem, do biblioteki szkolnej najpóźniej do 3 dni przed zakończeniem zajęć dydaktycznych w danym roku szkolnym. Uczniowie nie są zobowiązani do oddania materiałów ćwiczeniowych w formie zeszytów ćwiczeń.
6. Wszystkie elementy oddawanego kompletu (z punktu 5) powinny być w stanie niezniszczonym i możliwym do dalszego użytkowania – bez zabrudzeń, uszkodzeń, zaginania stron, zalań, notatek itp. – przez innych uczniów w następujących latach.
7. Przed zakończeniem roku szkolnego bibliotekarz i wychowawca odbierają od ucznia podręczniki, sprawdzają ich zgodność z wypożyczeniem i stan oddanych podręczników, następnie przekazuja dyrektorowi informacje o stanie zwróconych podręczników.
8. W przypadku zniszczenia, zagubienia lub niezwrócenia w ustalonym terminie podręczników, rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani do ich odkupienia.
9. W przypadku zniszczenia lub zagubienia materiałów ćwiczeniowych w formie zeszytów ćwiczeń w trakcie roku szkolnego, rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani, we własnym zakresie, zaopatrzyć dziecko w nowe materiały ćwiczeniowe, określone przez szkołę.
10. Brak poszanowania wypożyczonych podręczników ma negatywny wpływ na ocenę z zachowania ucznia.