REALIZACJA PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W tym roku szkolnym, w naszym przedszkolu realizowany był program antytytoniowy koordynowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Programem objęta była najstarsza grupa przedszkolna, dzieci 5 i 6 letnie - czyli grupa "Misie" oraz młodsze "Krasnale".

Program miał za zadanie:

1. Wykształcić umiejętność rozpoznawania różnych źródeł dymów.

2. Wykształcić umiejętność rozpoznawania różnych dymów " wydobycie" dymu papierosowego.

3. Zwiększyć wrażliwość dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.

4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Program edukacyjny  był realizowany przy współpracy z rodzicami, którzy zostali poinformowania o przystąpieniu dzieci do programu, poznali jego kolejne etapy wprowadzania. Zielony Dinek został " ciepło" przyjęty przez dzieci, które chętnie śpiewały piosenkę, kolorowały kolorowanki, tworzyły ciekawe prace plastyczne na ten temat, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem ciekawych pomocy.  Zabawy przeprowadzone w grupie, czy rozmowy kierowane znacznie poszerzyły wiedzę dzieci, którą na co dzień  wymieniają się z  kolegami i koleżankami.Poniżej zdjęcia naszych przedszkolaków prezentujące kolejne etapy przygody z Zielonym Przyjacielem.