List Dyrektora z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

„Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu,
by być silniejszym niż warunki czasu i życia.”

Albert Camus

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki !

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie  z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. „Niewidzialny wróg” sparaliżował cały świat. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się realizować kształcenie na odległość i możemy śmiało ogłosić  nasz wspólny sukces dydaktyczny.

Dziękuję uczniom i przedszkolakom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi wspaniali Uczniowie i Przedszkolaki. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

Drodzy Ósmoklasiści,

właśnie zamykacie jeden z rozdziałów w Waszej wielkiej księdze życia. Za chwilę wyruszycie w dalszą podróż, przed Wami nowe perspektywy i cele do zdobycia. Wierzę, że będziecie dokonywać właściwych wyborów, bo Wasi rodzice i nauczyciele wyposażyli Was w to, co najważniejsze – wyprostowany kręgosłup moralny, hart ducha, prawość i niezłomność, a także troskę o drugiego człowieka.

Moi Kochani, „są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko". /A. Einstein/

Życzę Wam, abyście byli cudem dla innych – zawsze i niezmiennie. Idźcie i pamiętajcie, aby – pisząc swoją historię życia – nie pozwolić innym na trzymanie pióra!

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałabym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy
w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z najserdeczniejszymi  życzeniami

dyr. Małgorzata Tabian