ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

I tak oto rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Był to rok wyjątkowy i zarazem trudny.

Ten rok  szkolny  zapisze się w  oświacie jako rok szczególny, inny niż wszystkie lata dotychczasowe. Wszyscy bowiem – i  uczniowie, i rodzice, i  nauczyciele - zmuszeni zostaliśmy z dnia na dzień zmierzyć się z  trudną sytuacją: pandemią wirusa COVID 19. Nasze życie zmieniło się bardzo, zmieniła się także nauka i praca. Wszyscy staraliśmy się sprostać wyzwaniu, jakim było nauczanie na odległość.  Na początku było ciężko, ale z czasem szło nam wszystkim coraz lepiej.

Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ani z rówieśnikami, ani z nauczycielami i wychowawcą. Dlatego  z radością spotkaliśmy się 26 czerwca 2020 r. na rozdaniu świadectw.

Zakończenie roku szkolnego 2019/20 było dużo skromniejsze, niż zazwyczaj. Na sali zgromadzili się najpierw uczniowie klasy VIII, którym pani dyrektor Małgorzata Tabian wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nagrody i dyplomy. W imieniu uczniów Ola, Zuzia i Bartek – czyli nasi absolwenci we wzruszających, a jednocześnie dowcipnych słowach podziękowali nauczycielom oraz rodzicom.

Rodzice  uczniów kl. VIII  otrzymali z rąk pani dyrektor listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swojego dziecka,  a także  podziękowania za pomoc okazaną szkole przez osiem lat współpracy.

Szczególne słowa wsparcia  i najlepsze życzenia  dyr. Małgorzata Tabian złożyła absolwentom szkoły: nie bójcie się marzyć, zdobywajcie szczyty, płyńcie po szerokich wodach  aż do celu! Za Wami trudny czas zdalnego nauczania i egzaminów, a przed Wami wiele wyzwań. Będziemy Was zawsze ciepło wspominać.

Uczniowie pozostałych klas odbierali indywidualnie świadectwa oraz nagrody książkowe i dyplomy od wychowawców w taki sposób, aby zachować wymogi sanitarne.
Od rana poszczególne klasy przybywały do szkoły po świadectwa promocyjne. Niektóre świadectwa były z czerwonym paskiem, wielu uczniów otrzymało nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce oraz zachowanie, za 100% frekwencję, za sukcesy w różnych konkursach, za świetne czytelnictwo, za osiągnięcia sportowe i artystyczne.

W roku szkolnym 2019/20 świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący uczniowie:

z klasy IV

1. Zuzanna Paleń –  śr. 5,33
  2. Zuzanna Porcja –  śr.:   5,11
  3. Aleksandra Marchut –  śr.    5,06

Uczniowie ze 100% frekwencją, którzy nie opuścili ani jednej lekcji przez cały rok szkolny 2019/2020:
Eryk Bałut
Jakub Cebula
Joanna Kusiak
Piotr Kusiak
Aleksandra Marchut
Emilia Orłowska

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Radzie Rodziców dziękujemy za współpracę i wszelką pomoc oraz ufundowanie pięknych nagród dla dzieci.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy zasłużonego, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia  we wrześniu!