SAMI O SOBIE... NASZE PASJE

Niby nas nie widać, niby nas nie słychać, ale jesteśmy i rozwijamy swoje pasje.

Po roku „nieobecności” naszych uczniów ciałem i duchem w budynku PSP nr 4 w Nisku – Podwolinie postanowiliśmy,
iż rozpoczniemy zamieszczanie na stronie naszej szkoły krótkich informacji o zainteresowaniach i pasjach uczniów. Chcielibyśmy, aby wszyscy zaglądający na naszą stronę wiedzieli o naszych wspaniałych  dzieciakach.

Jako pierwsza – odważna o swoich zainteresowaniach napisała Amelia z klasy VIII.

Nasza ósmoklasistka Amelia Dąbek  jest solistką Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” oraz członkiem zespołu wokalno – instrumentalnego Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” pod kierownictwem Doroty Nieradki i Błażeja Mokrzaka.
Amelka bierze udział w licznych koncertach i imprezach okolicznościowych organizowanych przez NCK „Sokół”
oraz  reprezentuje NCK „Sokół” oraz Gminę i Miasto Nisko na różnorodnych festiwalach i konkursach o zasięgu nie tylko lokalnym czy ogólnopolskim, ale także międzynarodowym.

Nasza uczennica z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w życiu codziennym Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Jest młodą i zdolną wokalistką, aktorką, która osiąga liczne sukcesy na muzycznej i wokalnej scenie. Amelia jest wizytówką zarówno Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”,  jak i Gminy i Miasta Nisko.

Tylko w ostatnim czasie Amelia została m. in.: Laureatką I Międzynarodowego  Festiwalu Piosenki Rozrywkowej 2021 Online ,,Your Song", zdobywczynią II miejsca w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej – Ulanów 2020, zajęła też I miejsce XXI Rejonowym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka Dola” w Ulanowie oraz III miejsce XII Międzypowiatowym  Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie 2020”, zaś 4 kwietnia 2019 wyśpiewała II nagrodę w Konkursie Piosenki Ekologicznej w Ulanowie.

Amelia Dąbek grała m. in.: W widowisku feryjnym pt. „Mała bajka” (rola Macochy) - 24 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej NCK „Sokół”.

Na okoliczność 85–lecia nadania praw miejskich miastu Nisko, powstało wyjątkowe widowisko zatytułowane „Z kart historii Niska” i Amelia zagrała w nim rolę dziecka. Premiera spektaklu odbyła się 2018 r., zaś  widowisko wystawiane było 3 razy .

W musicalu pt. „Bajkowa Nibylandia” Amelia ponownie wcieliła się w rolę dziecka. Musical grany był 7 razy dla Niżańskiej Publiczności, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem widzów.
Premiera musicalu odbyła się 28.04. 2019 r.,w sali widowiskowej NCK „Sokół”.

Amelia Dąbek jest szczególnie uzdolniona, a śpiew sprawia jej przyjemność. Posiadanie i rozwijanie własnej pasji pozwala jej
na rozwijanie zarówno zdolności, jak i osobowości, ale przede wszystkim słuchającym Amelia daje mnóstwo radości Śmiech

Przekonajcie się sami:

Wierzymy, że Amelia odniesie jeszcze wiele spektakularnych sukcesów
– czego mocno jej życzymy!

Wiemy, że Amelia nie jest jedyną uczennicą rozwijającą swoje pasje. Jest pierwszą, która odważyła się nimi podzieć.

Zapraszamy kolejnych uczniów do napisania o swoich zainteresowaniach i pasjach, a na pewno umieścimy te informacje
na naszej stronie.