PROJEKT EDUKACYJNO-HISTORYCZNY

Rok 2021 został przez sejm ogłoszony rokiem Konstytucji 3 Maja, więc 230-ta rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była świetną okazją do zaproszenia wszystkich uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno-historycznym „Święto Konstytucji 3 Maja”.

Projekt miał na celu nie tylko pogłębienie wiedzy historycznej na temat Konstytucji 3 Maja, ale przede wszystkim zdobycie umiejętności gromadzenia i opracowania zgromadzonych materiałów, rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów, spostrzegawczości, rozumienia, analizowania, kształtowania postaw patriotycznych, łączenie wiedzy z różnych źródeł, a także kształtowanie kompetencji kluczowych.

Udział w projekcie polegał na wykonaniu pracy plastycznej upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tematyka pracy nawiązywała do wydarzeń, postaci historycznych, miejsc związanych z Konstytucją 3 Maja oraz symboli narodowych.

Technika i forma pracy była dowolna: rysunek, plakat, kolaż. Można też było wykonać pracę na komputerze w programie graficznym.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w kolejnym szkolnym projekcie edukacyjno
-historycznym.
 Spisaliście się świetnie!

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac.