MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA... - REALIZACJA PROGRAMU „DOSKONAŁE MLEKO W SZKOLE”

W naszej szkole realizowany jest program edukacyjny ,,Doskonałe Mleko w Szkole”.  W ramach tego programu uczniowie kl.I w dniu 7 maja, na zajęciach edukacyjnych rozmawiali o prawidłowych nawykach żywieniowych. Zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia, ze szczególnym uwzględnieniem roli mleka i jego przetwarzania.

Celem  zajęć było:

- zdobycie przez uczniów informacji dotyczących źródła mleka, jego wpływu na zdrowie, różnorodności przetworów mlecznych oraz zasad prawidłowego żywienia,

- wykorzystanie podczas samodzielnej nauki różnorodnych, wiarygodnych materiałów,

- rozwijanie kreatywności plastycznej i koordynacji manualnej,

- rozwijanie współpracy z rówieśnikami,

- doskonalenie umiejętności czytania i pisania,

- sprawdzenie wiedzy własnej i innych,

- rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej.

Rozmowa z uczniami przeplatana była zajęciami praktycznymi, połączonymi z plastycznymi. Uczniowie bardzo się zaangażowali w przebieg zajęć, byli bardzo aktywni, bardzo podobała im się praca w grupach, dzięki czemu zajęcia przebiegały bardzo dynamicznie.

Najlepszym dowodem na zaangażowanie i zainteresowanie uczniów jest fakt, że zajęcia minęły im na tyle szybko,
że sami byli zaskoczeni i nie mogli w to uwierzyć, a to zadowolenie uczniów jest najlepszą oceną tych zajęć.

Zapraszamy do obejrzenia umieszczonej poniżej galerii ze zdjęciami dokumentującymi naszą pracę.