ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy.
Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.

W piątek 30 kwietnia zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.

Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: flagę i godło.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Czas Świąt Majowych jest wspaniałą okazją do rozmowy  z dziećmi o ojczyźnie, która jest dla nich domem rodzinnym, podwórkiem, przedszkolem. Niezwykle ważne jest, by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Pielęgnowanie i rozwijanie tej dumy, stworzy w przyszłości Polskę lepszą i piękniejszą. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !