DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

Co roku 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i obfituje on zawsze w naszej placówce w różnorodne atrakcje. W tym roku każda klasa świętowała ten dzień  trochę inaczej. Pogoda dopisała, było wesoło i towarzysko. Niektóre klasy udały się na spacery nad pobliski zalew, a jeszcze inne bawiły się na terenie szkoły.

Po okresie pandemii i związanych z nią obostrzeń, uczniowie bawili się w swoim gronie, odbudowując nadwątlone zdalnym nauczaniem relacje.

W obchodach Dnia Dziecka uczestniczyła cała szkoła i przedszkole. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie w godzinach porannych mieli zaplanowane gry i zabawy pod okiem nauczycieli i wychowawców w szkole. Uczniowie przygotowali się do nich solidnie, przynosząc mnóstwo gier planszowych i różnego rodzaju zabaw.

Wykorzystywane były wszelkie formy integracji, również gry i zabawy ruchowe.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka  uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej w ramach wycieczki integracyjnej  odwiedzili kino ,, Sokół" w Nisku. Z przyjemnością obejrzeli film pt. „Krudowie 2”Nowa Era.

Projekcja okazała się niezwykle zabawna i pouczająca. Dzieci wróciły w cudownych nastrojach. Następnie uczniowie wzięli również udział w  zabawach na placu szkolnym. Dzień Dziecka minął wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dzień Dziecka pozwolił nam uwierzyć, że powrót do normalnej nauki w szkole jest możliwy szybciej, niż byliby skłonni przypuszczać pesymiści. Na podstawie obserwacji widać, że uczniowie są pozytywnie nastawieni do siebie i z chęcią odbudują koleżeńskie i przyjacielskie relacje sprzed pierwszej fali pandemii. Życzymy tego im i wszystkim, którzy wraz z nimi tworzą naszą szkolną społeczność.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim małym i dużym, pogody ducha oraz tego, aby w każdym z nas pozostało na zawsze nieco dziecięcej beztroski.