WYCIECZKA „MOTYLKÓW ” I „PSZCZÓŁEK”

9 czerwca 2021r. przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Pszczółki” korzystając z przepięknej słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę do stadniny koni w Kłyżowie. Prowadzona jest tam Hodowla Koników Polskich.

Dzieci wzięły udział w zajęciach przyrodniczo- edukacyjnych, dzięki którym zdobyły wiele cennych informacji na temat rasy, hodowli koni, pracy w stajni. Największą atrakcją była przejażdżka  w siodle na koniu pod czujnym okiem instruktora. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na karmienie. Dzieci częstowały konie jabłkami i marchewkami.

Nie zabrakło też wspólnej zabawy i pieczenia kiełbasek. Pragniemy w tym miejscu podziękować Panu Stanisławowi Haliniakowi właścicielowi stadniny za umożliwienie przedszkolakom przeżycia tych niecodziennych chwil. Pozostaną one na pewno na długo w pamięci zarówno dzieci, jak i ich rodziców.