PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem.

W piątek 19.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieciaczki stanęły na wysokości zadania, wszystkie przyszły odświętnie ubrane i gotowe, aby stać się prawdziwymi przedszkolakami. Z niecierpliwością czekały, aby móc pokazać to, co przez całe dwa miesiące razem ze swoimi Paniami ćwiczyły na ten wielki dzień.

Uroczystość odbyła się o godzinie 10:00 w obecności pani Dyrektor. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Spotkanie rozpoczęło oficjalne powitanie przez Panią Dyrektor. Następnie w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, dzieci, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Po złożeniu przyrzeczenia przez maluchy nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor  przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie  słów: ,,Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci.

Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz piękny medal.

Uroczystość ta pozwoliła nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez ten krótki okres umiejętności dzieci.