DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W PRZEDSZKOLU

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 8 lutego. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu  dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii  „Sieciaki.pl”, które oglądają z bardzo dużym zaciekawieniem. Filmy poprzedzone zostały pogadankami o komputerach i internecie. Dzieci zostały zaznajomione z pięcioma podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu:

• Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych.
  • Mów jeśli coś jest nie tak!
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
  • Szanuj innych w sieci!
  • Korzystaj z umiarem z internetu!

Rozmawiając z dziećmi o Internecie największy nacisk kładziemy na ich bezpieczeństwo w sieci. Przedszkolaki mimo wieku bardzo dużo wiedzą na temat internetu i  zasad korzystania z niego. Mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z internetu za pomocą odgrywania scenek dramowych. Dzieci poszerzyły swój słownik o słowa: wirus, reset czy zabezpieczenie komputera.

Na podsumowanie wiedzy i zasad bezpiecznego korzystania z internetu dzieci w ramach zadania plastycznego wykonały prace indywidualne bądź grupowe związane z tematyką bezpiecznego internetu.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!