PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK”

W środę 25 maja 2022 r. dzieci z grupy „Biedronki”, dzięki uprzejmości panów strażaków, udały się pod opieką Pani Basi i pani Puliny do sali edukacyjnej „OGNIK” zorganizowanej w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Grupa przedszkolaków wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziała się jak prawidłowo zaalarmować służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu, co to jest pożar, jakie są główne powody jego powstawania, jak się zachować, gdy go zauważymy, a także jak bezpiecznie opuścić zagrożone pomieszczenie.

Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa i czasami pomagają zejść z drzewa małym kotkom.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Dzieci zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Serdecznie dziękujemy strażakom z niżańskiej jednostki za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wycieczki edukacyjnej.