DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nisku  - Podwolinie stało się organizowanie Dnia Otwartego Szkoły. Tegoroczna edycja miała miejsce  15 marca. Szkoła otwarta była dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie do zapoznania się z naszą szeroką i atrakcyjną ofertą.

Dzień Otwarty Szkoły został wykorzystany do zaprezentowania oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz licznych atutów placówki. Był także okazją do przybliżenia bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych, które w tym i przyszłym roku szkolnym realizowane będą w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pod hasłem „Mała Szkoła- wielkie możliwości.”

Na początek przyszli i obecni uczniowie szkoły wraz z rodzicami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich miła niespodzianka. Z barwnym koncertem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” . Występ związany był z Inauguracją Warsztatów Tanecznych, które będą prowadzone w szkole przez instruktorów tańca z KDK „ARKA” przez okres dwóch miesięcy. Kolorowe kostiumy, gromkie przyśpiewki i piękne tańce zachwyciły wszystkich. Podczas koncertu dzieci z widowni miały możliwość poznania „polki lubelskiej”, uczyły się tych kroków chętnie i widać było w nich duży potencjał taneczny.

Następnie uczniowie szkoły zaprosili zebranych do wspólnego powitania wiosny. Dzieci z oddziału przedszkolnego powitały wiosnę piosenką, zaś uczniowie klas IV-VI parodią zespołów muzycznych. Widzowie wzięli udział w konkursach i rozgrywkach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Renaty Waszkiewicz. Wybrano także Miss Wiosny 2014, którymi w tym roku zostali ex aequo: Marysia Szota z klasy „0” i Kacper Perlak – uczeń klasy V.

Dzień Otwarty „Czwórki” zapewnił moc atrakcji zarówno uczniom szkoły, jak i licznie zgromadzonym gościom. przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom.

Po ekscytujących zmaganiach dzieci udały się do sali oddziału przedszkolnego, gdzie pod opieką nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Ten dzień pełen atrakcji na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły.