WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 21-22 maja 2014 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Mała szkoła – wielkie możliwości”. W wyjeździe wzięli udział uczestnicy zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu uczęszczający do klas IV, V i VI, a opiekę nad grupą sprawowały panie: Katarzyna Potomska /kierownik wyjazdu/, Luiza Samko, Danuta Skwarek oraz Małgorzata Szymula-Habrat.

W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki, skąd następnie udano się na obiad. Kolejnym punktem zwiedzania było Planetarium, gdzie uczniowie i uczennice brali udział w wykładzie dotyczącym układu słonecznego połączonym z filmem „Sekrety kartonowej rakiety”, a następnie udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieli możliwość zapoznać się z różnego rodzaju dziedzinami nauki poprzez aktywny udział w następujących wystawach: człowiek i środowisko, strefa światła, świat w ruchu, regeneracja,  teatr robotyczny, teatr wysokich napięć, korzenie cywilizacji, park odkrywców, kolekcja art. + science. Następnie udano się na kolację i nocleg.

Drugi dzień wyjazdu edukacyjnego rozpoczęto od zwiedzania wraz z przewodnikiem Starego Miasta (Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, itd.), skąd następnie udano się na obiad. W dalszej kolejności uczestnicy wyjazdu udali się na Stadion Narodowy. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Łazienkach Królewskich.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i doświadczeń powrócili do domów.