ŚWIĘTO RODZINY

05.06.2014 po raz kolejny odbyło się w naszej szkole „Święto Rodziny”. Licznie przybyłych gości powitaliśmy uroczystą akademią z okazji święta Unii Europejskiej oraz Dnia Mamy i Dnia Taty, którą przygotowały klasy „0”- VI.

Następnie zostały przedstawione zasady zdrowego żywienia. W dniu tym również nastąpiło ogłoszenie wyników dwóch konkursów. Pierwszym konkurs nosił nazwę „Bezpieczne wakacje”, a zwyciężyła w nim I  Karolina Kowal z klasy III. Kolejnym konkursem było wykonanie mapy, opisu oraz flagi wylosowanego wcześniej państwa Unii Europejskiej.
I miejsce należy do Kamila Sałęgi i Oskara Zielińskiego za przygotowanie mapy Polski,
II miejsce zdobyli uczniowie klasy IV: Wiktoria Kuprianowicz, Magdalena Rzekieć i Patryk Kopacz za Hiszpanię, natomiast III miejsce zdobyli Kacper Perlak, Dagmara Kapuścińska, Weronika Wasyl, Paulina Tabor oraz Karolina Mierzwa za przygotowanie informacji o Francji. Po wręczeniu nagród przez panią Burmistrz Teresę Sułkowską dzieci z klas młodszych przedstawiły krótką choreografię przygotowaną w ramach projektu „Organizacja warsztatów z tańca ludowego oraz przeprowadzenie działań organizacyjno - promocyjnych ZPiT „Racławice”.

Pani dyrektor w ramach podziękowania wręczyła osobom, które pomagają i wspierają naszą szkołę tytuł „Przyjaciela szkoły”. Po części artystycznej nastąpiła degustacja potraw państw Unii Europejskiej, przygotowanych w ramach realizowanego szkole programu profilaktycznego „Trzymaj formę”. Potrawy wykonali nasi uczniowie wraz z rodzicami
i nauczycielami.

Następnie wszyscy przenieśli się na boisko szkolne, gdzie oczekiwały na zebranych liczne niespodzianki. Możliwy był udział w zawodach sportowych, rysowanie kredą,
czy malowanie twarzy. Największą atrakcją jednak okazały się dmuchane zjeżdżalnie, które ufundował nam pan Stanisław Moskal -  przyjaciel naszej szkoły.