WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI – ROBIMY SOK W PRZEDSZKOLU

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

Przedszkolaki  dobrze wiedzą, że aby być zdrowym - trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o pysznych witaminkach przedszkolaki z naszego przedszkola  postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z  jabłek, gruszek i bananów – oczywiście bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie,  ale pod czujnym okiem pani Basi, wyciskały sok, a po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin tak jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie… Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „owocowe wąsy”!

Degustacja była udana, bezpieczeństwo zostało zapewnione i było dużo radości z wykonanej pracy !