EDUKACYJNO - INTEGRACYJNY WYJAZD KLASY 1 DO MUZEUM COP- U W STALOWEJ WOLI

W dniu 24 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły udali się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę.
Pod opieką wychowawczyni - p. R. Waszkiewicz odwiedzili muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

Na miejscu uczniom została zaprezentowana linia czasu wynalazków i najważniejszych odkryć, jak również informacje o patentach prof. Ignacego Mościckiego i inż. Wacława Szukiewicza, ze szczególnym podkreśleniem w jaki sposób wpłynęły one na życie ludzi, a także historia narodzin, rozwoju i dzisiejszej kondycji COP. Duże wrażenie na uczniach sprawiała także możliwość wejścia i obserwacji od wewnątrz pieca hutniczego.

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego - Travel Magazine - MiejscaOprócz zwiedzania uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych dla pierwszoklasistów, na których między innymi poznawali metodę zapamiętywania imion oraz uczestniczyli w zadaniach grupowych, które pokazały im jak zbudować zgrany zespół.

W drodze powrotnej do szkoły uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z ich pierwszej wycieczki na nowym etapie edukacji, jako uczniów naszej szkoły.
Z przyjemnością dzielimy się naszymi wrażeniami i wspomnieniami w naszej galerii zdjęć ukazującej przebieg wycieczki.

Zapraszamy do ich obejrzenia😊