FOOTBALL ACADEMY

Football Academy jest innowacyjną, dynamicznie rozwijającą się siecią szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku 4 – 12 lat. Działalność Football Academy została oparta na najlepszych angielskich wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych.

W Football Academy został stworzony wewnętrzny, ujednolicony system szkolenia piłkarskiego.

Jego celem jest zunifikowanie procesu treningowego we wszystkich ośrodkach Football Academy na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.

Metody szkoleniowe stosowane podczas treningów w Football Academy mają za zadanie:

- zachęcać dzieci do uprawiania piłki nożnej;

- maksymalizować piłkarski rozwój dzieci;

- przynosić wymierne efekty w zakresie techniki, dynamiki, rozumienia gry;

- wprowadzać dzieci w świat piłki nożnej.

System szkolenia Football Academy został oparty na metodach treningowych wykorzystywanych w najlepszych angielskich Akademiach piłkarskich oraz rozwiązaniach stosowanych przez Niemiecki i Hiszpański Związek Piłki Nożnej.