LIST do WAS

Drodzy Uczniowie!

Już niedługo Wasz pierwszy ważny w życiu egzamin. Niejednemu z Was, spędza on pewnie już, sen z powiek.

Wiem, że wszyscy bardzo pragniecie dobrych wyników, ale nie zawsze się to udaje.

Wśród Was, są artyści, którzy nie muszą rozumieć matematyki... Są przyszli przedsiębiorcy, którzy nie dbają o historię... Są muzycy, dla których symbole chemiczne nie będą miały znaczenia... Są sportowcy, dla których sprawność fizyczna jest ważniejsza niż fizyka... Są przyszli architekci myślący tylko o rysunku, ale nie koniecznie o tym potrzebnym do rozwiązania zadania z matematyki... Są  także naukowcy, dla których nie jest ważna literatura angielska...

Powiecie pewnie -  to tylko egzamin! - W życiu jest wiele ważniejszych spraw.

Jestem pewna, że jesteście stworzeni do wielkich rzeczy.  Dołóżcie wszelkich starań, by być z siebie dumnym, by móc powiedzieć po egzaminie  - Zrobiłem wszystko, co mogłem!  A wtedy oczekiwanie na wynik i ilość punktów nie będzie tak stresujące i ważne.

W życiu trzeba być dobrym człowiekiem, ale i szczęśliwym. Więc nie odbierajcie sobie marzeń.
I proszę, nie myślcie, że lekarze i inżynierowie są jedynymi szczęśliwymi ludźmi na świecie.

Z ciepłymi pozdrowieniami,
Wasza pani dyrektor :)