ZWYCIĘSTWO DOMINIKA W FINALE MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „HISTORIA MOJEGO MIASTA”

W dniu 17 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbył się Miejsko - Gminny Konkurs Historyczny ,,Historia Mojego Miasta” zorganizowany z okazji obchodów 90 - lecia nadania praw miejskich dla Niska. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, a zestawy pytań zawierające wiedzę z całej historii miasta przygotowali członkowie Towarzystwa Ziemi Niżańskiej. Jury składające się z nauczycieli historii i  przedstawicieli Towarzystwa Ziemi Niżańskiej na czele z p. Janem Surmą, po sprawdzeniu finałowego testu wyłoniło laureatów. Zwycięzcą w finale konkursu został uczeń naszej szkoły - Dominik Dolecki z kl. VII.

W konkursie brali udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Dominik Dolecki i Błażej Markowicz oraz Igor Warchoł z klasy VI pod opieką p. Aleksandry Uchman.

Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za wspaniałą postawę na konkursie, do którego przygotowanie wymagało przeczytania kilku książek historycznych i przyswojenia wiadomości o naszym mieście oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Szczególne gratulacje dla Dominika za zajęcie I miejsca.