PASOWANIE NA UCZNIA

20 października 2023 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość o podniosłym charakterze, a mianowicie pasowanie na ucznia.  To wyjątkowe wydarzenie zostawi trwałe wspomnienia w sercach każdego ucznia pierwszej klasy, wszakże w tym dniu, podczas pięknej, oficjalniej ceremonii dołączyli do grona uczniów naszej szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz tańczyć, jednak najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie, które odbyło się, według tradycji, z użyciem wielkiego ołówka przez dyrektora szkoły p. Alinę Wójtowicz.

Po artystycznej prezentacji, nastąpiła wyczekiwana chwila.  W niebieskich biretach na głowach, pierwszacy, w pełnej powadze, przystąpili do ślubowania. W podniosłej atmosferze, przed zebranymi rodzicami i uczniami, obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz pomagać i opiekować się słabszymi. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia: - "pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.PASOWANIE KLAS 1 SM 2019-10-28 - Zespół Szkół nr 20 We Wrocławiu

Pierwszaki głośno i z determinacją obiecywały być pilnymi i odpowiedzialnymi uczniami, gotowymi sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Na dowód tego i jako przypomnienie,  by obietnic swoich dotrzymywać, otrzymali z rąk swojej wychowawczyni pani Renaty Waszkiewicz, pamiątkowe dyplomy.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi i rodzicami, na życzenia, podziękowania, uściski.

Ślubowanie 25 uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

To był wyjątkowy dzień głównie dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów na nowej ścieżce obowiązków szkolnych i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły!