EDUKACJA CZYTELNICZA - BAL POSTACI Z BAJEK

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego w naszej placówce zorganizowaliśmy „Bal Postaci z Bajek”. Początkiem listopada, a dokładnie 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, jedno z najsympatyczniejszych świąt. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci....

W dniu 7 listopada 2023r. odbył się w naszej szkole Bal Postaci z Bajek. W balu wzięli udział uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki z naszego przedszkola. Wszyscy przebrali się za postacie z bajek i wesoło bawili się przy muzyce. Przed rozpoczęciem balu uczniowie kl. III czytali pozostałym uczestnikom balu ulubione i znane bajki.

Czytanie bajek - 7 faktów o czytaniu bajek dla dzieci

Każdy pretekst do czytania jest dobry. Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną i uczy myślenia.

Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

Zalety czytania książek. - Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu

CZYTAJMY WIĘC WSZYSCY