NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,ZMIEŃ PALENIE NA ZDROWE ŻYWIENIE”

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przypadającego na dzień 16 listopada, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku zaprosił przedszkolaki i uczniów biorących udział w programach edukacyjnych „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Bieg po zdrowie”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” z terenu powiatu niżańskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zamień palenie na zdrowe żywienie”.

W dniu 12.12.2023 r. w NCK ,,Sokół”  w Nisku odbyło się uroczyste wręczenia nagród uczniom z powiatu niżańskiego biorącym udział w tymże konkursie.

Jego celem było inspirowanie dzieci i młodzieży do propagowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz angażowanie rodziców i opiekunów w wspieranie zdrowego trybu życia bez nałogu tytoniowego. Dodatkowo, organizatorzy dążyli do pobudzenia zainteresowania tematyką zdrowego żywienia zarówno wśród młodzieży, jak i ich rodziców. Całość miała również służyć inspiracji do kreatywnego podejścia do promowania postawy antynikotynowej, przy równoczesnym uświadomieniu szkodliwości palenia.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych biorąc pod uwagę ich zgodność z tematyką konkursu, walory plastyczne, estetykę wykonania oraz pomysłowość i oryginalność prac.

W wyniku pracy komisji konkursowej wyłoniono laureatów konkursu w czterech kategoriach wskazując odpowiednio I,II,III miejsce oraz wyróżnienia.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie biorący udział w tym konkursie osiągnęli znaczący sukces!

W kategorii programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie, proszę”:

Wyróżnienie otrzymała Karolina Duda – uczennica kl. I

W kategorii programu edukacyjnego „Bieg po zdrowie”:

III miejsce otrzymał Mieszko Marchut – uczeń kl. IV

Wyróżnienie otrzymała Alicja Kotuła – uczennica kl.  IV

W kategorii programu edukacyjnego „Znajdź właściwe rozwiązanie”:

II miejsce otrzymał Błażej Markowicz – uczeń kl. VII

Wyróżnienie  otrzymała  Monika Pawelic – uczennica kl. V

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym!