SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W dniu 17 grudnia 2023 r. na Placu Wolności w Nisku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Konkurs został zorganizowany przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku i był skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych działających na terenie gminy i miasta Nisko.

Nasi uczniowie wykonali na konkurs 18 szopek, które były jedyne w swoim rodzaju, piękne i nawiązywały do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria: nawiązanie do tradycji, jakość artystyczną wykonanej pracy i oryginalność pomysłu.

Nagrody wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Nisko pan Waldemar Ślusarczyk.

Sukcesy naszch uczniów prezentują się następująco:

W I kategorii wiekowej, która obejmowała dzieci od wieku przedszkolnego do  kl. II,

II miejsce zdobył Wojciech Bednarz-Skrok – uczeń kl. I,

III miejsce zdobyła grupa „BIEDRONKI” z naszego przedszkola.

W III kategorii wiekowej, obejmującej kl.VI -VIII,

I miejsce zdobył Jan Bąk – uczeń kl.VI.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy też do podziwiania wszystkich szopek biorących udział w konkursie, które można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” do dnia 31 stycznia 2024 r.