PLANSZoMANIACY w akcji czyli jak spędzić czas zdrowo, wesoło i z głową!

Gry planszowe – doskonale uczą współzawodnictwa z poszanowaniem panujących reguł. Gry logiczne – zmuszają do logicznego myślenia, szukania praktycznych rozwiązań, ucząc jednocześnie podstawowego liczenia, a w późniejszym etapie szacowania, a także negocjowania – wszak każdy lubi wygrywać!

HOME | BULLSEYE | Jem GamesW ramach kształcenia kompetencji matematycznych i społecznych uczniowie pod opieką p. Anny Bednarczyk w trakcie bieżącego roku szkolnego, na godzinach wychowawczych uczniowie realizowali scenariusze lekcji o różnorodnej tematyce, trenowali kompetencje społeczne, ćwiczyli pracę w grupie oraz uczyli się pracować ze sobą metodą projektu. Nasi uczniowie wykorzystując ciekawe gry pobudzające kreatywność przekonali się także, jak ciekawa jest matematyka.
Zwieńczeniem tych działań projektowych, rozwijających umiejętności matematyczne i pobudzających zmysły za pomocą technik logicznego myślenia, były specjalnie zorganizowane przez p. A. Bednarczyk warsztaty logicznego myślenia.How Much Math Do I Need to become a Software Engineer?

Warsztaty dla uczniów klas VI-VIII poprowadził gość specjalny pan Mateusz Lesiczka – członek Warszawskiego Klubu Gier Planszowych, osoba z wielką charyzmą, człowiek który potrafi zarazić pasją do gier planszowych zarówno dorosłych, jak i młodzież.

Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, począwszy od gier wyróżnionych przez światowe stowarzyszenie Mensa Select – Yinsch, Zertz, Dvonn, po grę strategiczną
– Wsiąść do pociągu czy grę ekonomiczną – Osadnicy z Catanu.

Efekt dwugodzinnych zajęć? - niedosyt.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za poświęcony czas i uwagę i liczymy na równie inspirujące kolejne warsztaty.

W takim razie – do następnego razu!