DZIEŃ NAUCZYCIELA

Święto Edukacji Narodowej obchodzone jest co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Ten szczególny dzień obchodziliśmy 13 października 2015r.

Święto  ustanowione zostało w 1972 roku, a data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzone we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników oświaty.

Ten szczególny dzień obchodziliśmy 13 października 2015r. Podczas szkolnej akademii uczniowie w formie wierszy i piosenek wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.  Pod koniec uroczystości uczniowie wręczyli piękne róże zebranym pedagogom.

Pani dyrektor podziękowała uczniom za wzruszającą akademię i wyróżniła niektórych nauczycieli i pracowników Nagrodą Dyrektora.

Wszystkim gratulujemy, a szczególnie pani Joannie Stańczyk –  Tęczy, która otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nisko.

Wiktoria Sudoł