NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszej szkole tradycyjnie odśpiewaniem  „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęliśmy uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie uświetnili obchody Narodowego Dnia Niepodległości programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. A. Wójtowicz.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej przez naszą ojczyznę wolności przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów kl. V i VI. Na zakończenie piosenkę zaśpiewali uczniowie kl.II.

Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Nad stroną muzyczną apelu czuwała p. R. Kowal.

Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

Magdalena Rzekęć