INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Początek roku to czas wyjątkowy. Skupia w sobie wiele różnych oczekiwań: uczniów, nauczycieli i rodziców, a także organów prowadzących szkołę. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to rok pomyślny – pełen sukcesów.

4 września 2017 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili także swoją obecnością wiceburmistrz Niska – pani Teresa Sułkowska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych – pani Alicja Krawiec oraz radny miejski z naszego osiedla – pan Marek Pachla.

W imieniu organu prowadzącego – czyli Gminy i Miasta Nisko – powierzyli kierowanie naszą placówką nowemu dyrektorowi – czyli pani  Małgorzacie Tabian i to właśnie nowa pani dyrektor dokonała uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

Po okolicznościowych przemówieniach pani dyrektor - Małgorzaty Tabian, pani burmistrz Teresy Sułkowskiej oraz przedstawicieli Rady Rodziców: przewodniczącej - pani Małgorzaty Słomiany i sekretarz - pani Justyny Maciejak głos zabrali przedstawiciele uczniów - czyli Karolina Kowal i Bartłomiej Perlak. Powitali wszystkich zebranych i w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej przypomnieli tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to Polacy mimo dzielnej obrony musieli skapitulować przed przeważającymi siłami niemieckiego okupanta. Kanwą dla przedstawionego rysu historycznego była recytacja „Pieśni o żołnierzach z Westerplatte”.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji. Życzymy wszystkim, aby nowe wyzwania, jakie pojawią się w tym roku, były źródłem satysfakcji, radości i optymizmu. Niech będzie to rok wolny od trosk i problemów, a przepełniony  sukcesami zarówno zawodowymi, jak i osobistymi.

Życzymy nauczycielom oraz uczniom pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, a rodzicom dobrej, owocnej współpracy ze szkołą – uwieńczonej sukcesami dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18