ROBOTYKA W TARNOBRZEGU - WRZEŚNIOWY ROBOT

Co można robić w soboty? Nie tylko odpoczywać, bawić się czy nudzić. Można też pojechać pod opieką nauczyciela informatyki - czyli pani Anny Bednarczyk- do PCEN w Tarnobrzegu na zajęcia z robotyki.
Robotyka to nauka poprzez zabawę, a także zapewnienie dzieciom i młodzieży lepszego startu w przyszłość  w  świecie nowoczesnych technologii.
Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do nauki logicznego myślenia, rozwoju  kreatywności i dbałości o szczegóły, a w konsekwencji być może w przyszłości do podjęcia nauki na studiach technicznych.
Zajęcia polegały na budowaniu robotów z klocków LEGO education i programowaniu ich. Wykonane roboty mają zastosowane silniki, czujniki ruchu, wychylenia, dźwięku itp. Programowanie tych robotów to układanie algorytmów w systemie graficznym.
W czasie zajęć  uczestnicy uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii, uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z informatyki. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Robotyka w Tarnobrzegu