BOMB(K)OWA WYCIECZKA

Dnia 10.10.2017 roku uczniowie klas 0 – III pod opieką swich wychowawczyń  byli na wycieczce w Fabryce Bombek w Nowej Dębie. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

Uczestnicy wycieczki najpierw zwiedzili zakład produkcyjny i zobaczyli, jak wytwarza się bombki. Ze szklanych rurek rozgrzanych do wysokiej temperatury, pracownicy wydmuchiwali ozdoby o różnych kształtach. Potem srebrzono je, wycierano do sucha i lakierowano. Następnie panie dekorowały bombki. Później dzieci brały czynny udział w warsztatach, podczas których malowały szklane ozdoby według własnych pomysłów. Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w przyzakładowym sklepiku. Tam trudno oderwać oczy od wspaniałych ozdób choinkowych i zdecydować się, jaką zakupić pamiątkę. Wycieczka bardzo się podobała. Dzieciaki fabrykę opuściły pełne wrażeń i nowych doświadczeń.