NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ !

Program edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Stanowi on drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.

Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych
z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Cele główne programu to:

- program proponuje realizację zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci,

- w programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci),

- program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.