POBILIŚMY REKORD !!!

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. A w naszej szkole biliśmy rekord w ramach realizacji programu Ratujemy i Uczymy Ratować !

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym włączyli się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biciu rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Rekord został pobity i otrzymaliśmy podziękowania od WOŚP.

Wzięło w nim udział 1 399 instytucji i aż 144 867 osób. Łączna ilość osób biorąca udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Nisku wyniosła 107.

Wydarzenie to odbyło się 16 października 2019r. w samo południe w szkolnej sali gimnastycznej. Punktualnie o godz. 12.00 uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami, nauczycielami i tysiącem uczniów z całej Polski jednocześnie podjęli się resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach. Była ona prowadzona nieprzerwanie przez 30 minut pod okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku oraz ratownika medycznego p. Marcina Warchoła z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Udana próba bicia Rekordu Guinnessa okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez naszych uczniów.