Czasowe zawieszenie zajęć w szkole i przedszkolu

DRODZY RODZICE,
z powodu konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa ZOSTAŁA PODJĘTA DECYZJA o czasowym zawieszeniu zajęć w szkole i przedszkolu tj. od 12 MARCA do 25 MARCA 2020 r.

Zawieszenie zajęć oznacza, że w szkole i przedszkolu  nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, ani opiekuńcze, a więc nie będzie działać również świetlica szkolna.

W dniach 12 i 13 marca placówka będzie organizować zajęcia opiekuńcze, dla dzieci których rodzice będą zmuszeni zająć się organizacją opieki nad dzieckiem. W tych dniach nie będzie posiłków.

Od 16 marca szkoła i przedszkole będą zamknięte. Czynny będzie wyłącznie sekretariat placówki.

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dla uczniów dni wolnych od nauki. Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez e-dziennik i wysyłać zagadnienia do opracowania oraz rekomendacje do pracy.

RODZICU,
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- dopilnuj, aby Twoje dziecko odpowiedzialnie wykorzystało czas zawieszenia zajęć w szkole. Niech przeczyta ulubioną książkę lub lekturę, spróbuje uzupełnić swoje wiadomości lub rozwija kompetencje;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- poinformuj osoby z Twojego otoczenia wracające z regionów zarażonych koronawirusem, że powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Jutro, czyli 12 marca  nauczyciele i wychowawcy będą do Państwa dyspozycji w godzinach swojej pracy, zgodnie z planem zajęć.

Pozdrawiam i proszę na bieżąco logować się do e-dziennika i śledzić komunikaty na naszej stronie internetowej.
dyr. Małgorzata Tabian