„RODZINO, TRZYMAJ FORMĘ”

W słoneczne niedzielne popołudnie 14 czerwca 2015 roku odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Rodzino, trzymaj formę”, którego organizacja na stałe wpisała się w tradycję szkoły. Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną dedykowaną rodzicom, następnie podsumowano realizację programu profilaktycznego „Trzymaj formę”, którego celem jest edukacja w zakresie promocji zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali do degustacji dla licznie zgromadzonych gości zdrowe i smaczne potrawy charakterystyczne nie tylko dla kuchni polskiej, ale także włoskiej, portugalskiej, hiszpańskiej, czeskiej i duńskiej. Po degustacji przyszedł czas na aktywność fizyczną. Atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rodzice wraz z nauczycielami rozegrali mecz siatkówki. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się dmuchany plac zabaw. Dzieci korzystały także z usług plenerowych fryzjerek, a dla amatorów strzelania harcerze przygotowali stanowisko paintballowe. Gorącą atmosferę zabawy ostudzili nieco strażacy z PSP w Nisku polewając wodą zmęczone upałem dzieciaki. Na głodnych czekały kiełbaski, wata cukrowa, a także stoisko z ciastami i napojami. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom i sympatykom szkoły, dzięki którym niedzielne popołudnie upłynęło mieszkańcom Podwoliny i okolic pod znakiem sportu i aktywnego wypoczynku.